Konya Çıkışlı 2 Gece 3 Gün YILBAŞI GAP TURU

YILBAŞI GAP TURU

Gezilecek Yerler

DİYARBAKIR - On Gözlü Köprü - Deliller Hanı - Dört Ayaklı Minare - Ulu Camii - Cahit Sıtkı Tarancı Evi - Hasan Paşa Hanı - MARDİN - Midyat - Sıla Konağı - Gümüşcüler - Kasımiye Medresesi - Deyrulzafaran Manastırı - Ulu Camii - Eski Ptt Binası - Eski Pazar - Artukbey - ŞANLIURFA - Göbeklitepe - Balıklıgöl - Halillülrahman Camii - Ayn Zeliha Gölü - Hz. İbrahim Mağarası - Kapalıçarşı - Sıra Gecesi - Halfeti
En Yakın Tur Tarihi
29 ARALIK - 1 OCAK (CUMA-P.TESİ) | 2 Gece 3 Gün
Kişi Başı Fiyat: 5250 TL

Tur Programı

KREDİ KARTINA VADE İLE 12 TAKSİT İMKANI

%40 ÖN ÖDEME KALANI TURDAN 7 GÜN ÖNCE

1.GÜN : Diyarbakır - Ulu Camii - Hasanpaşa Hanı - On Gözlü Köprü - Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi - Midyat - Sıla Konağı

Sabah saatlerinde Diyarbakır' daki restoranımızda kahvaltımızı aldıktan sonra büyüleyici Gap turumuz başlıyor. İlk olarak Ulu Cami ile başlayan programımızı rehber eşliğinde Hasanpaşa Hanı , Hevsel Bahçeleri , Ongözlü Köprü ve Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi ile  tamamlayıp rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından Midyat'a doğru hareket ediyoruz burada öğle yemeğimizi almak üzere resrotantımıza geçiyoruz. Yöresel öğle yemeğimizin ardından Midyat Eski Gümüşcüler Çarşısı, Devlet Konukevi, Sıla Konağı gezildikten sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrasında dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

KONAKLAMA: MARDİN MİDYAT

2. GÜN : Mardin - Deyrulzafaran Manastırı - Kasımiye Medresesi - Ulu Camii  - Eski Ptt Binası

Sabah otelimiz alınan kahvaltı sonrası Mardin'e hareket ediyoruz ve gezimize başlıyoruz. İlk olarak Deyrulzafaran Manastırı ile programımıza devam ediyoruz. Manastırdaki görevliler eşliğinde anlatımımızı dinleyerek fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kasımiye Medresesi'ne hareket ediyoruz. Burada güzel fotoğraf çekimi yapabileceğiniz alanları rehberimizin anlatımı ile gezerek ardından yöresel öğle yemeğini yiyeceğimiz restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği ardından Eski Mardin sokaklarında yürüyüş yaparak Ulu Camii ve ardından Eski Ptt Binasını görüyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamandan sonra Şanlıurfa'ya 2 saatlik yolculuk sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği eşliğinde gerçekleştireceğimiz Sıra Gecesi'ne katılmak için Konuk Evine gidiyoruz. Doyasıya eğleneceğimiz ve yöresel lezzetlerin tadına bakacağımız  sıra gecesi bitimi otelimize gelerek dinlenmeye geçiyoruz.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA

3.GÜN : Şanlıurfa - Göbeklitepe - Balıklıgöl - Ayn Zeliha Gölü - Hz. İbrahim Mağarası - Halfeti - Tekne Turu

Otelimizde aldığımız kahvaltıdan sonra  ‘’Tarihin sıfır noktası’’ olarak nitelendirilen, Dünya Miras Listesi’ne de katılan Göbeklitepe’ye geçiyoruz. T biçimindeki tapınaklarıyla dikkatleri üzerine çeken bu ören yerini rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Cami'ni ziyaret edip, Kapalı Çarşı, İsotçular, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Şanlıurfa turumuzu tamamlayarak Halfeti 'ye gidiyoruz.  Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemizle güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turunda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz tamamlıyoruz. Halfeti'den ayrılıp Konya'ya hareket ediyoruz. Sabah Konya'a 05:30 sularında varıyor ve siz değerli msaifirlerimizden ayrılıyoruz.


TARİHLER

29 ARALIK - 1 OCAK


Hareket Yerleri ve Saatleri

Anıt (Devlet Tiyatrosu): 18:30

Kulesite (Özkaymak Otel) 18.45

Otogar Kavşağı (İstikbal Mobilya) 19:00

Yolculuk Süresi (12 Saat)

Konya'ya Tekrar Varış Pazartesi 05:00 Civarı


Fiyata Dahil Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı (Restoran)

2 Gece Konaklama (Mardin Midyat - Şanlıurfa)

2 Sabah Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği

Yılbaşlı Yemekli Sıra Gecesi Eğlencesi

Halfeti Tekne Turu

Ulaşım ve Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Müze Örenyeri Girişleri

Kişisel Harcamalarınız

Rezervasyon Talep Formu

Tur Tarihleri ve Fiyatları

Periyot İki kişilik
odada kişi başı
Tek kişilik oda 7-11 Yaş Çocuk 3-6 Yaş Çocuk
29 ARALIK - 1 OCAK (CUMA-P.TESİ)  5250 TL Belirtilmedi Belirtilmedi *
* Önemli: Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında konaklaması halinde geçerlidir. Tur sirküsü yayımlandığı 09/12/2023 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
Yukarı