Konya Çıkışlı 4 Gece 5 Gün KUZEY EGE TURU (Her Hafta)

KUZEY EGE TURU (Her Hafta)

Gezilecek Yerler

ÇANAKKALE, Gelibolu, Şehitlik, Conkbayırı, Bozcaada, Behramkale, Assos Antik Kenti, Geyikli, Kazdağları Jeep Safari, BALIKESİR, Edremit, Ayvalık Tekne Turu, Cunda Adası, Şeytan Softası, İZMİR Bergama Antik Kenti, Eski Foça, Konak, Sığacık Köyü
En Yakın Tur Tarihi
| 4 Gece 5 Gün
Kişi Başı Fiyat: 7000 TL

Tur Programı

  KREDİ KARTINA 12 TAKSİT İMKANI

%40 ÖN ÖDEME İLE KALANI TURDAN 7 GÜN ÖNCE

FİYATLAR İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI FİYATTIR

TUR ESNASINDA YÜZME MOLALARI OLDUĞU İÇİN BAGAJINIZDAN AYRI BİR ŞEKİLDE PLAJ ÇANTASI (MAYO, TERLİK, VB.) YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

1.GÜN - İzmir – Konak – Sığacık – Eski Foça - Bergama

Gece yolculuğumuzun ardından İzmir Konak Meydanında güne merhaba diyoruz. Rehberimizin kahvaltı için ayırdığı saat dilimi sonrası araçtaki yerlerimizi alıp Sığacık Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Bu şirin tatil kasabasının sokaklarında rehber eşliğinde gezdikten sonra rehberimizin vereceği serbest zaman bitimi Eski Foça'ya doğru yola çıkıyoruz. Rehber eşliğinde Eski Foça gezimizi tamamladıktan sonra Bergama Antik Kenti ile programımıza devam ediyoruz. Pergamon, yıllar boyunca gelişen kültürlerle birlikte Bergama adına dönüşmüştür. Pergamon, “Korunaklı kale” anlamını taşımaktadır. Tepenin en uç noktasında bulunan Akropol görkemli bir manzaraya sahiptir. Zaman zaman yükseklik korkusu olan kişileri ürkütse de bu muhteşem görüntü karşısında herkesi kendisine hayran bırakıyor. Akropol tepesi 330 metre yüksekliğindedir. Antik kente teleferik ile ulaşım sağlanmaktadır. Bergama Antik Kenti gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz.

1. GÜN KONAKLAMA : LA BELLA HOTEL - GALENOS HOTEL

2.GÜN - Ayvalık – Şeytan Sofrası – Cunda Adası – Tekne Turu (Yüzme Molalı)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, göz alabildiğine uzanan zeytin bahçelerini ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı olan Şeytan Sofrası’ na hareket ediyoruz. Burada şeytanın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adası’nın da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı alıp Ayvalık merkeze doğru hareket ediyoruz. Ayvalık Limanından Eski adı CUNDA şimdiki adı ALİBEY adasın da yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eskiye götürüyoruz. Limanda bizi bekleyen teknemize binip Ayvalık Tekne Turumuza çıkıyoruz. (Hava şartları ve iklim şartlarına bağlı olarak tekne turumuz hareket edecektir ve teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu görüp uygun olan koylarda yüzme molaları vereceğiz. Öğle yemeğini teknede alıyoruz. Tekne bizleri Ege Denizi’nde bulunan Gökçeada, Bozcaada ve Uzunada’dan sonra gelen dördüncü büyük adası ve yerli turizmin gözdesi Cunda Adası'na bırakıyor. Taksiyarhis Kilisesinin yanında geçerek, Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüşün sonrasında rehberimizin vereceği serbest zaman bitimin de adadan ayrılıp Akçay civarında bulunan otelimize geçiyoruz.

2. GÜN KONAKLAMA : RAMADA RESORT KAZDAĞLARI TERMAL

3.GÜN - Assos - Behramkale - Altınoluk (Yüzme Molası)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Assos Antik Kenti diğer adıyla Behramkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Behramkale ve Athena Tapınağı’nı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Altınoluk plajında yüzme molası vermek üzere aracımıza geçiyoruz. Yüzme molamızın ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

3. GÜN KONAKLAMA : RAMADA RESORT KAZDAĞLARI TERMAL

4.GÜN – Geyikli - Bozcaada - Çanakkale

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası  Geyikli’ ye doğru hareket ediyoruz. Geyikli iskelesinden yaya olarak bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası Bozcaada’ ya ulaşıyoruz. Bizleri ilk olarak görkemi ile bizi karşılayan Bozcaada Kalesi hakkında rehberlerimizden alacağımız bilgilerden sonra Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde eski Rum Mahallesi ve eski Türk mahallesinin ara sokaklarında gezerek eski Bozcaada yaşamının izlerini buluyoruz. Ada gezimizi tamamladıktan sonra rehberimizin vereceği serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz Ayazma Plajı’nda yüzebilir, dileyen misafirlerimiz adaya özgü şarapları tadıp yapıp alışveriş yapabilir. Serbest zaman bitiminde Geyikli’ ye tekrardan dönüp Çanakkale merkezde yer alan otelimizi doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelden aldıktan sonra rehberimizin yönlendirmesiyle Aynalı Çarşıyı gezebilir, Çanakkale akşamının tadını çıkarabiliriz.

4. GÜN KONAKLAMA : ÇANAK HOTEL

5.GÜN – Çanakkale – Gelibolu – Şehitliklikler – Conkbayırı – Seyit Onbaşı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonra feribotla Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği Gelibolu Yarımadası’na geçiyoruz. Rehberimizin anlatımı ile Abide, Şahindere Sargı Yeri, Seyit Onbaşı, Kemalyeri ve siperler gibi önemli yerleri gezdikten sonra Alçıtepe Köyünde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı gezimizi tamamladıktan sonra eve dönüş yolcuğumuz başlıyor. Siz değerli misafirmizi ilk olarak karşıladığımız noktalarda başka bir Gezilanya organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


TARİHLER

1-6 EYLÜL / 8-13 EYLÜL / 15-20 EYLÜL


TURUMUZ HEM TATİL HEMDE KÜLTÜREL BİR TURDUR.

PLAJLARDA VE TEKNE TURLARINDA YÜZME MOLALARI VERİLMEKTEDİR.


Hareket Yerleri ve Saatleri

Tur Günü 22:00 Konya Hareket

Yolculuk Süresi (9 Saat Civarı)

Konya'ya Tekrar Varış Bitiş Günü Gece 03:00


Fiyata Dahil Hizmetler

4 Gece Otel Konaklaması

1 Gece Bergama - 2 Gece Edremit – 1 Gece Çanakkale

4 Sabah Kahvaltısı Açık Büfe (Otelde)

4 Akşam Yemeği Açık Büfe (Otelde)

Ayvalık Tekne Turu (Öğle Yemekli, Yüzme Molalı)

Bozcaada – Gelibolu Feribot Ücretleri

Profesyonel Rehberlilk Hizmeti

Kişiye Özel Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Bergama Teleferik Ücreti (130 TL)

Öğle Yemekleri

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

(Müzekart Çıkartılması Tavsiyedir.)

Kişisel Harcamalar

Rezervasyon Talep Formu
Yukarı